Related Posts with Thumbnails
13. ULUSLARARASI EĞİTİMDE DRAMA VE TİYATRO KONGRESİ
21 Kasım-23 Kasım 2008 - ANKARA / TÜRKİYE

Davet / Açılış Konuşması / Önsöz

Çağdaş Drama Derneği, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü işbirliği ile 2008 yılı Kasım ayında düzenlenecek olan Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama/Tiyatro Kongresi’nin amacı ülkemizde yaratıcı drama ile ilgilenen herkesi bir araya getirmesi ve yeni öğrenme ortamlarının oluşmasına katkı sağlamanın yanı sıra, eğitimde Yaratıcı Drama’ nın farklı okul düzeyleri ve farklı disiplinlerde kullanımını tartışmak, yaşanan sorunları belirlemek ve bu sorunlara çözüm üretmektir.

Uluslar arası Eğitimde Yaratıcı Drama Kongresi tüm eğitim düzeylerinde (ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim) Yaratıcı Drama’ nın; Araştırma, Uygulama, Kuram, Sorunlar, Yenilikler, Yöntemler, Teknikler gibi boyutlarda tartışılacağı, bilgi ve deneyimlerin paylaşılacağı bir forum olarak planlanmaktadır.

Kongreye bireysel rapor, bildiri, çalıştay ya da diğer sunu türleriyle katılabilirsiniz. Bildiri/Çalıştay başlığınızın yanı sıra, kongreye katılacağınız konunuzla ilgili 500 kelimeyi geçmeyen kısa bir özet göndermeniz gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler..