Related Posts with Thumbnails

OTİZMDE BİLİMSEL DAYANAKLI OLAN VE OLMAYAN UYGULAMALAR KONFERANSI

Tarih: 28 Şubat 2009

Yer: KADIKÖY, İSTANBUL

Konferans Saatleri: 10.00-11.30

Katılımcı sayısı: 30

Katılımcı Özellikleri: Aileler, öğretmenler, uzmanlar, ilgili alanda yüksekokul ya da lise mezunları ve ilgili bir alanda öğrenim gören üniversite öğrencileri

İletişim: UDAMER Uygulamalı Davranış Analizi Merkezi

0216 330 93 99 (telefon-faks)

0 555 349 29 29

yesimgulec@superonline.com

E posta ya da telefonla kayıt yaptırabilirsiniz.

Katılım ücretsizdir.

Yer: UDAMER, Dr. Esat Işık Cad. Ece Apt. No:82/1 Moda-Kadıköy/İstanbul


Kadıköy Anadolu Lisesi’nden yaklaşık 50 metre ileride, sağda. Kadıköy’den, Bahariye’den geçen Bostancı dolmuşuna binildiğinde merkezin önünde inilebilir.

İÇERİK

Konferansta, bilimsel dayanak kavramının ne anlama geldiği ve bilimsel dayanağa ulaşma yolları açıklanacak; otizmde kullanılan eğitim, terapi ve tedavi yöntemleri bu açıklamalar ışığında tanıtılacak ve değerlendirilecektir.

Prof. Dr. Gönül KIRCAALİ-İFTAR

1962 yılında Eskişehir’de doğdu. Orta öğrenimini 1980 yılında Eskişehir Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 1984 yılında Boğaziçi Üniversitesinden psikoloji alanında lisans, 1987 yılında Anadolu Üniversitesinden özel eğitim alanında yüksek lisans, 1992 yılında ise Toronto Üniversitesinden özel eğitim alanında doktora derecesi aldı. 1985-2007 yılları arasında Anadolu Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak görev yaptı. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi’nde kurulan Engelliler Araştırma Enstitüsüne müdür olarak atandı ve 14 yıl bu görevi sürdürdü. 2001 yılında özel eğitim alanında profesör unvanını aldı. 2007 yılında ise Anadolu Üniversitesinden emekli olarak İstanbul’a yerleşti. Halen çeşitli kurumlara danışmanlık yapmaktadır. Bilimsel ilgi alanları arasında uygulamalı davranış analizi ve gelişimsel yetersizliği olan (zihin engeli ve/veya otizmi olan) çocukların eğitimi yer almaktadır. Son yıllarda ağırlıklı olarak otizmli çocuklara alternatif iletişim becerileri kazandırmak için geliştirilmiş olan PECS sisteminin ve Lovaas tarafından geliştirilmiş olan erken yoğun davranışsal eğitim programının Türkçeye uyarlanması üzerinde çalışmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler..